Schmiedlova прави печеливша възвръщаемост

Публикувано в тенис

Снимка: Susan MullaneАнна Каролина Schmiedlova (СВК)

OSPREY, FL, USA: В тежък жребий в който участваха 11 играчи подредени вътре в WTA Top 100 2009, включително САЩ Open Четвъртфиналистка Мелани Удин, беше словашко втора семена Анна Каролина Schmiedlova който излезе победител.

Състезавайки се в своя 11-и финал на сингъл в кариерата, Шмиедлова победи най-носещата Марина Еракович 62 63, за да спечели първата си победа в турнира от април 2013 г. и да осигури осмата титла в кариерата си.

Седмицата, много прекъсната от дъждовните условия, започна добре за Шмидлова, която на почивка от екшъна на WTA Tour се завръща в ITF Pro Circuit за първи път, след като загуби във финала на турнир от $ 100,000 2013 в Биариц, Франция още през юли 62 г., когато тя публикува 60 XNUMX победи над американския уайлд кард Ян Абаза.

Top семена Марина Еракович също дойде през първия кръг в два сета, печелейки 75 60, но Fallers в първия кръг, включени в горепосочения Oudin заедно с Дина и Виржини Разано Pfizenmaier, схемата пети и шести съответно.

Още две зърна паднаха в две кръгли с изходите на седми семена Петра Cetkovska от служебна победа и осми в схемата Юлия Глушко, които са загубили комплекта 62 и 61 двете страни на 64 втория сет победа и Schmiedlova беше късмет да не се присъединят към тях.

Матилде Йохансон изглеждаше да бъде на път да поднесе голяма разстроен, когато правите първия сет на мача им без загуба на игра преди словашката бори пътя си върнаха в мача, за да вземе следващите два сета 63 64.

Първите четири семената след това спечелиха удобно в полуфинала, въпреки че четвъртото семена Лурдес Домингес Лино го пуснете втория сет в нейна победа, но призна, само една игра в решаващия трети сет, за да се създаде среща с Schmiedlova.

И двата полуфинала влязоха далечината. Schmiedlova имаше труден конкурс с испанския си противник и едва претендира окончателно място в трета група 7-5 тайбрек победа като в същото време се бореше Еракович от набор надолу, за да се защити от Jana Cepelova и по този начин сложи край на словашките фенове с надеждата да видя техните единствени представители в изготвя се бием в мача за заглавие.

След като дъждовната седмица вече издържа, за щастие финалът се разигра при по-слънчеви условия. Шмиедлова взе началния сет за загубата от само два мача и допусна само три през втория, за да завърши първия си триумф от 12 месеца. Заглавието също така помогна за издигането на 19-годишната до нова класация на WTA в сингъла под номер 66